O nas

Cześć,

Cieszymy się bardzo, że znalazłaś(eś) ten blog. Dzielimy się tutaj naszą największą pasją – podróżami, a także tematami napotkanymi w drodze na szlak. Mamy nadzieję, że zostaniesz na dłużej, choć zachęcamy, by szukać inspiracji w różnych, nie tylko wirtualnych miejscach.

Poza blogiem możemy się spotkać na pokazach slajdów i festiwalach podróżniczych. Czasem zjawiamy się tam w roli prelegentów. Jeszcze lepiej jeśli zobaczymy się na trasie. Kwestia czasu. Kwestia szlaku. Świat jest i mały i wielki, ale ciekawy.

Gosia i Michał

O Blogu

Blogów i stron podróżniczych w polskim internecie jest sporo. Do tego powinno się doliczyć treści zebrane na forach internetowych. Wszystko można pomnożyć przez liczbę znanych języków obcych. Olbrzymia ilość przydatnej wiedzy, którą doceniamy przy okazji przygotowań do kolejnego wyjazdu.

Ten blog ma być kolejną polską cegiełką w tej olbrzymiej ilości informacji. Od dłuższego czasu publikujemy i opisujemy zdjęcia w serwisie Flickr. Mamy nadzieję, że fotografie publikowane na blogu staną się dla Was źródłem inspiracji przed wyjazdem.

W artykułach postaramy się pokazać nasze spojrzenie na podróże, podzielimy się inspiracjami i napiszemy coś o życiu. Po prostu będziemy blogować. Choć nie jest to pierwsze doświadczenie z tworzeniem treści w internecie, to cały czas się uczymy i wyciągamy wnioski.

*Miej na uwadze, że na tej stronie opisujemy nasze prywatne zdanie.

Zachęcamy do prowadzenia dyskusji. To właśnie komentarze, maile pozwalają spojrzeć na wiele spraw z innej perspektywy. Często są motorem do działania. Prosimy jedynie o kulturalną dyskusję, ponieważ zależy nam na tworzeniu atmosfery znanej ze schroniska górskiego czy hostelu.

Autorzy

Podróżyjemy wspólnie od 2010 gdy wybraliśmy się jesienią na trekking przez płaskowyż Hardangervidda w Norwegii. Niezależnie od formy nasze wyjazdy organizujemy samodzielnie, korzystając z łatwo dostępnych narzędzi. Zawsze jest z nami aparat fotograficzny, a sporadycznie czekan. Znamy trochę tytułów książek, ale o serialach telewizyjnych nie mamy pojęcia. Poznajemy ludzi na końcu świata, by spotkać się z nimi ponownie w domu.

Mimo ograniczeń urlopowych udało nam się odwiedzić wiele Europejskich krajów. Często to góry były powodem, by jakieś miejsce odkryć. Góry od zawsze kojarzą się nam ze spokojem i zbiorem naszych wartości. Pieszo doszliśmy na szczyt Kazbeku w Gruzji, przejechaliśmy rowerem Pamir Highway w Tadżykistanie, a samochodem odwiedziliśmy wioskę Lukomir w Bośni.

Odwiedzamy też miasta, bo lubimy patrzeć jak tętnią życiem. Ciekawa architektura, targowiska i kawiarnie pełne gwaru przyciągają nas na miejskie spacery. Miejskie przestrzenie zwracane ludziom, połączone transportem zrównoważony to nasza mała   szpilka, którą wbijamy w kult poruszania się samochodem.

Nie mamy wpływu na to co zobaczymy w głównym wydaniu wiadomości. Staramy się stwarzać sobie przestrzeń, w której nasze zainteresowania i wiedza o świecie może się rozwijać.

Małgorzata i Michał Pawełczyk

Napisz do nas: kontakt [ małpka ] kwestiaszlaku.pl