Nie jest dużym zaskoczeniem, że dziś wszyscy blogerzy mają swoje święto. Rok temu publikując wpis z okazji Międzynarodowego Dnia Blogerów nie wiedziałem jeszcze, że kolejny będę pisał w Argentynie.

Przyznaję od razu, że nie przygotowaliśmy się za dobrze do tradycyjnego wymienienia kilku blogowych propozycji z naszej listy. W ostatnim roku częściej czytaliśmy blogi przez wujka Google, niż w regularny sposób przez czytnik RSS. Wynikało to po prostu ze specyficznego czasu przygotowań do wyprawy.

W tym roku lista jest mocno uszczuplona. Za rok może święto nas tak nie zaskoczy.

Pikes on bikes

Przyjeżdżając z rowerem do Ameryki Południowej w końcu musisz trafić na ich stronę (Pikes on bikes). Pikes w Andach zrobili więcej niż zdołasz pomyśleć w pierwszym momencie. Sama strona to skarbnica wiedzy dla zainteresowanych. Mapki i ślady GPS są zebrane w jednym miejscu i posegregowane w tabelach. Są czasy przejazdów poszczególnych odcinków. Sami dysponujemy kopią offline, która jedzie z nami w bagażu. Nigdy nie wiadomo kiedy przyda się ponownie.

Strona główna Pikes on bikes
Strona główna Pikes on bikes

Jeszcze kilka dni temu szukaliśmy do artykułu nazwy jednego z wulkanów w Boliwii (około 6000m). Chwilę później okazało się, że Pikes dotarli tam… rowerem. Nie mają hamulców…

Inne

W zeszłym roku już wspominaliśmy o blogu – Na Krańcach Świata, który tworzą Agnieszka i Mateusz. Czasem zaglądamy na archiwum ich strony przez serwis Wayback Machine. Ciekawi jesteśmy gdzie byli i co robili w kolejnych miesiącach swojej podróży. W ostatnich dniach częściej odwiedzamy stronę Mateusza – Walk the Gobi, który idzie teraz przez tą pustynię.

Składany serdeczne życzenia całej blogosferze. Mamy nadzieję, że czytelnicy docenią godziny, które inwestujecie w każdy wpis. Wiemy jak czekacie pod każdym z nich na komentarze. Życzymy żywych dyskusji!

Autor

Na początku 2018 roku wypalił dziurę w ostatniej flanelowej koszuli. Stwierdził, że to dobry moment by na chwilę przerwać pracę programisty i spróbować innych pasji. Teraz jako podróżnik rowerowy, fotograf i blogger, chce nadać wartość każdemu z tych słów.

5 komentarzy

 1. Doceniamy, i cieszymy się że tym wszystkim się dzielicie. Czekamy na więcej 🙂

  • Tak jest, podziwiamy, do eniamy i czekamy.

   PS częstotliwość postów Wam wzrosła dramatycznie 😉

  • Michał Odpowiedz

   Staramy się by został z tego fajny dziennik z wartością na teraz i na później.
   Jeśli macie się z kim podzielić to miło nam zawsze jeśli udostępnicie dalej;)

 2. Nigdy nie wiem kiedy spodziewać się kolejnej porcji ciekawych informacji, 🙂
  Ale to sympatyczne.
  Przyznać muszę, ze wiele tekstów w Internecie jest wartych uwagi. 🙂
  Chociaż z oczywistych względów ten mnie najbardziej interesuje 😉 🙂 🙂

  • Michał Odpowiedz

   Najlepsze, że my też nie znany harmonogramu publikacji. Kiedy będzie materiał, wifi, miejsce i czas na pisanie…
   Co można to publikujemy z radością.

Napisz komentarz