Cześć, bardzo się cieszymy, że jesteś na naszym blogu. Dzisiejszy dzień uznajemy za premierę tego miejsca w sieci i zamierzamy zostać online na dłużej pod adresem kwestiaszlaku.pl. Jeśli jesteś ciekawy dlaczego zdecydowaliśmy się założyć tego bloga i gdzie jeszcze będziemy publikować w sieci to zapraszamy do dalszej lektury.

Bardzo lubimy odwiedzać różne zakątki Świata. W związku z wyjazdami w te bardziej odległe od Polski miejsca zdarzyło nam się pojawić na prezentacjach slajdów podróżniczych jako prelegenci. Brakowało nam własnego wirtualnego miejsca, o którym moglibyśmy wspomnieć słuchaczom, przyjaciołom, rodzinie. Z doświadczenia wiem, że blog to świetna platforma do wymiany doświadczeń z ludźmi spotkanymi na szlaku, prezentacji czy w schronisku. Pozwala nie tylko pokazać zdjęcia, ale też przedstawić szerszy kontekst wyjazdu i wypowiedzieć się w usystematyzowany sposób na dowolny temat. Z rozmowy przy piwie często w głowie zostaje jedynie imię, temat i kawałek internetowego adresu. Dziś Google pozwala odszukać taką informację nawet po kilku miesiącach.

W sieci można znaleźć mój profil na Flickrze, który ma już 10 lat. W tym miejscu zamieściłem zdjęcia z wyjazdów, w których brałem udział. Większość tego czasu podróżowaliśmy wspólnie z Gosią. Publikowaliśmy galerie zdjęć z opisami, by oprócz opisania historii, przydały się Tobie jako materiały do planowania własnej podróży. Duża część fotografii ma współrzędne GPS, by łatwo umiejscowić je na mapie.

Flickr nie jest jednak serwisem popularnym w Polsce, a brak polskiej wersji językowej może utrudniać korzystanie z niego części polskich użytkowników. Ma mnóstwo zalet. Stworzony z myślą o prezentacji i przeszukiwaniu w prosty sposób zbiorów fotografii. Bardzo lubimy fotografować i możesz być pewny, że zdjęć nigdy na blogu nie zabraknie. W zależności od tematu wpisu nasza fotografia będzie uzupełnieniem lub główną wartością artykułu.

Dodatkowym walorem blogowania są Wasze komentarze, na które liczymy. To właśnie o interakcję z Wami w tym całym blogowaniu nam najbardziej chodzi. Kilka komentarzy pod wpisem podnosi jego wartość wielokrotnie i sprawia, że dla innych staje się bardziej autentyczny. Napisz komentarz, może odpowiedź przyda się jeszcze kilku osobom. Wyślij do nas wiadomość, zawsze odpisujemy. Jeśli jesteśmy na wyjeździe to odpowiedź może się opóźnić, ale dowiesz się tego z kanałów opisanych niżej. Chcesz z nami porozmawiać? Również zostaw wiadomość, odeślemy namiary.

Twitter

Twitter profil Kwestia Szlaku
https://twitter.com/kwestiaszlaku

Podobno jest to w Polsce portal dziennikarzy i polityków, ale nas przyjął bez oporów. Krótkie wiadomości z załącznikiem idealnie nam pasują. Podczas wyjazdów spędzamy mało czasu podłączeni do internetu, więc opublikowanie krótkiego komentarza ze zdjęciem jest dla nas najbardziej naturalne.

Nasze konto @kwestiaszlaku będzie zawierać informacje o nowych wpisach na blogu, a także krótkie komentarze i linki do podróżniczych treści w internecie. Jeśli masz konto na tym portalu to zachęcamy do śledzenia. Jeśli jednak nie “ćwierkasz” to nic straconego. Twitter jest na tyle fajny, że nie ukrywa treści przed niezalogowanym użytkownikiem. Wejdź na nasz profil i znajdziesz wszystkie opublikowane wpisy.

Facebook

Nasz profil w portalu Facebook
https://www.facebook.com/kwestiaszlaku/

Jeśli masz konto na Facebook to zapraszamy do polubienia naszego profilu Kwestia Szlaku. Tam podzielimy się informacją o każdym wpisie, ale też poinformujemy o innych ciekawych podróżniczych treściach w internecie.

Zamierzamy publikować maksymalnie 3-4 wpisy tygodniowo, więc zachęcamy do włączenia obserwowania naszego profilu. Wtedy jest szansa, że wyświetlimy się na Twojej ścianie, w przeciwnym razie algorytmy Facebooka mogą nas pominąć, ponieważ nie korzystamy z akcji sponsorowanych.

Zapraszamy do środka

Choć dzisiejszą datę uznajemy za oficjalny początek tego bloga, to prapremierowe wpisy już się tutaj pojawiały. Zapraszamy do zapoznania się z poprzednimi artykułami. Na blogu jest już bardzo ważny dla nas wpis o Puszczy Białowieskiej. To nie tylko gorący temat, to ważna sprawa dla wszystkich, którym przyroda nie jest obojętna. Jest też relacja z naszego zeszłorocznego wyjazdu w Himalaje i galeria zdjęć z tego wyjazdu. Przygotujemy jeszcze kilka “himalajskich” wpisów. Staraliśmy się poruszać tematy, które trudno było zgłębić podczas przygotowań do wyjazdu na własną rękę.

Zapraszamy do zwiedzania bloga i interakcji. Pozdrawiamy,

Gośka i Michał

Autor

Na początku 2018 roku wypalił dziurę w ostatniej flanelowej koszuli. Stwierdził, że to dobry moment by na chwilę przerwać pracę programisty i spróbować innych pasji. Teraz jako podróżnik rowerowy, fotograf i blogger, chce nadać wartość każdemu z tych słów.

Napisz komentarz