Śmialiśmy się trochę, że może to jest czas by zamieścić na blogu zakładkę “W mediach” lub “Media o nas”. To nie ten poziom, więc pomysł potraktowaliśmy z dużym dystansem. Dostaliśmy zaproszenie do kilku stacji radiowych, by opowiedzieć o naszej wyprawie. Być może z częścią z tych audycji zostaniesz na dłużej.

Wywiady odbyły się w formie, do której już wszyscy się przyzwyczailiśmy, bo dziś już nikogo nie dziwi mało wyraźny rozmówca i zrywane połączenie głosowe. No cóż, gdyby nie Skype, media przestałyby istnieć. My również nie mieliśmy okazji nałożyć dużych radiowych słuchawek i usiąść przed mikrofonem na wysięgnikach. Zamiast tego otwarliśmy naszą szafę, mikrofon ustawiliśmy na statywie i czekaliśmy na przychodzące połączenie z komunikatora internetowego. Przynajmniej połączenie mieliśmy bardzo przyzwoite.

Świat jest piękny

Magazyn podróżniczy “Świat jest piękny” jest od wielu lat publikowany na antenie katowickiej rozgłośni Radio eM (107,6 FM). Akurat w studio tej stacji i w tym programie miałem przyjemność gościć jedenaście lat temu przy okazji mojej wyprawy rowerowej przez Szwecję, Norwegię i Finlandię. Tak odległe czasy, a tu proszę, dziś mamy COVID-19 i nawet z naszymi Katowicami łączyliśmy się przez Skype.

radioem.pl
radioem.pl
Fitz Roy, jeden z niezapomnianych widoków
Fitz Roy, jeden z niezapomnianych widoków

Barbara Hobzda i Marek Piechniczek przyjrzeli się naszej podróży z zewnątrz i podczas kilku wejść na antenę radia zadali nam pytania, o które być może Ty chciałbyś zapytać. Dowiesz się, dlaczego wybraliśmy rower na środek naszego transportu, czy łatwo nam było przestawić się w tryb podróżnika, który nigdzie się nie śpieszy i w jakich okolicznościach dopadł nas COVID. To tylko przykładowe tematy, a w audycji znajduje się wiele innych kwestii wyłuskanych przez prowadzących. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i wspaniałe spotkanie. Barbara i Marek zaoferowali nam zaproszenie do kolejnej audycji, więc może za jakiś czas spotkamy się w studio Radio eM opowiadając o konkretnym temacie z naszej podróży.

Audycja została wyemitowana 23 maja 2020. Można jej odsłuchać na stronie radia – odsłuchaj 6 odcinków.

Podróże małe i duże

Lubimy Lublin. Mieszkamy w Katowicach i nie boimy się tego powiedzieć 😉 Tym bardziej ucieszyliśmy się na zaproszenie Agnieszki Krawiec do audycji “Podróże małe i duże” w Radio Lublin (102,2 FM).

radio.lublin.pl
radio.lublin.pl
Serpentyny na Peru Devide
Serpentyny na Peru Devide

Czy korci nas, żeby wrócić do Ameryki Południowej? A może na emeryturę? Agnieszka Krawiec zadała to pytanie, ale też wiele innych. Przeczytała naszego bloga chyba w znakomitej większości i ciepłym głosem wyciągała od nas kolejne informacje. Nie starczyło czasu na COVID. Jeśli masz dość wirusa, to serdecznie polecamy.

Audycję wyemitowano 6 czerwca 2020. Znajdziesz ją na stronie radia – odsłuchaj 5 odcinków.

Zwiedzaj z Radiem Gdańsk

Jakieś plusy ten pandemii były, ponieważ w odpowiednim terminie znów mogliśmy pojawić się kilkaset metrów dalej w Gdańsku. Beata Szewczyk zaprosiła nas do audycji “Zwiedzaj z Radiem Gdańsk” w Radio Gdańsk (103,7 FM).

Pani Beata wybierała z naszego bloga informacje, by zamienić je na pytania, które nawet nas potrafiły zaskoczyć. Oczywiście podpisujemy się pod wszystkim co napisaliśmy, ale tego dnia nie byliśmy pewni czy zdamy egzamin przed mikrofonem. Prowadząca sprawdziła jak silne są nasze wspomnienia. Daliśmy radę, a dzięki temu Ty możesz poznać naszą podróż z nowej perspektywy.
Na końcowe minuty pani Beata przygotowała niesamowitą niespodziankę. Do audycji dołączyli niespodziewani goście. Niczego się nie spodziewaliśmy, ale Ty możesz próbować zgadnąć.

Audycja była wyemitowana 13 czerwca 2020. Nie jest dostępna na stronie radia, ale za zgodą prowadzącej możesz jej posłuchać tutaj na blogu. Stronę stacji znajdziesz pod adresem – radiogdansk.pl

 

Gosia podczas przejazdu Peru Devide
Gosia podczas przejazdu Peru Devide
Zielone Andy w Kolumbii
Zielone Andy w Kolumbii

Między Biegunami

Z kronikarskiej uczciwości odnotuję, że pierwszy raz o podróży opowiadaliśmy w audycji “Między Biegunami” w Radio Kraków (101,6 FM). Do audycji zaprosił nas Kuba Niziński i Bartek Piziak, a emisja miała miejsce 9 maja 2020. Informacji tej nie znajdziesz na stronie audycji ani w mediach społecznościowych, więc nie udostępniamy w żaden sposób nagrania.

Nie ma czego żałować. Pozostałe trzy audycje w zupełności wystarczą do radiowego opisu pierwszych wrażeń po powrocie do Polski. Wszystkie rozgłośnie udostępniają możliwość słuchania przez internet, więc jeśli polubiłeś audycję, możesz słuchać kolejnych odcinków.

Mamy nadzieję, że znajdziesz dla siebie interesujące treści w tych nagraniach. Jeśli masz ochotę podzielić się z nami wrażeniami, to śmiało napisz o tym w komentarzu. Każde takie doświadczenie to nowa nauka, którą chcemy wykorzystać podczas spotkań i opowieści o wyprawie.

Autor

Na początku 2018 roku wypalił dziurę w ostatniej flanelowej koszuli. Stwierdził, że to dobry moment by na chwilę przerwać pracę programisty i spróbować innych pasji. Teraz jako podróżnik rowerowy, fotograf i blogger, chce nadać wartość każdemu z tych słów.

Napisz komentarz